alt etiket
Soru sor Silinen fotoğrafları kurtarma
PAPATJA AJANS SESMAX
Tıkla Soru Sor ; 24 saat içinde cevap ; Reklamlar ile sesini duyur markanı tanıtıt reklamını ünlü kişiler seslendirsin en iyi en seçkin seslerin farkını müşterilerinize duyurun Ajans Sesmaz farkı ile farkı yakalayın.

Seslendirme yaptırmak istiyorum

  Bu yazımda seslendirme yaptırmak istiyorum ama hangi ajansa ve nereye başvuracağımı bilmiyorum diyen kurumlara yönelik bazı tavsiyelerde bulunacağım. Bende ara sıra bağımsız olarak, seslendirme yaptırmak istiyorum ama nereye başvurulur ve bu anlamda ne yapılması gerekir bilmiyorum diyen insanlarla karşılaşıyorum. Seslendirme yaptırmak istiyorum ama bununla kim ilgileniyor bilmiyorum diyen firmalar, markalar ve müşteriler internette bu anlamda bazı aramalar yapıp, bu aramaların sonucunda bazı seslendirme ajanslarına ulaşır ve o seslendirme ajanslarını arayıp seslendirme noktasında bilgi sahibi olurlar. Seslendirme yaptırmak istiyorum diyen firmalar ve markaların yöneticileri, bu anlamda daha önce bir seslendirme ajansı ile çalışmışsalar buna gerek duymazlar ve hemen o ajansı ararlar.

Ama örneğin bir tanıtım filmi, bir belgesel veya bir reklam filmi çektirip sonrasında bu reklam filminin seslendirmesini yaptırmak için arayışa girdiklerinde, seslendirme yaptırmak istiyorum ve nereye başvuracağım diye sormaktadırlar. Bunun sonucunda internette yapmış oldukları bazı aramalardan sonra bu anlamda çektikleri tanıtım filmi ve reklam filmini seslendirecek seslendirme sanatçısına, seslendirme ajansından ulaşabilmektedirler. Seslendirme yaptırmak istiyorum diyen firmalara bu anlamda şunu tavsiye edebilirim. İstanbul'da 15 veya 20 ye yakın seslendirme ajansı bulunmaktadır. Bunların yeri Avrupa yakasın da, ulaşımında çok kolay olduğu bölgelerdedir. Bu anlamda bu ajanslarla irtibata geçmek istiyorsanız internette kısa bir aramadan sonra bu ajanslara ulaşabilir ve iletişim numaralarından arayıp kendileriyle irtibata geçebilirsiniz. Seslendirme son yıllarda giderek popüler olan ve artık sıradan insanların bile fikir sahibi olduğu bir meslek grubudur.

Hatta bu anlamda genç arkadaşların seslendirmeye ciddi anlamda merak saldıkları ve bazı kursların yolunu tuttukları bir gerçektir. Ama yine de bazı firmalar ve markalar kendilerini anlatan tanıtım filmi veya reklam filmi çektikten sonra, bu tanıtım filminin veya reklam filminin seslendirilmesi noktasında ne yapacaklarını bilmemektedirler. Onun için internete veya google'a seslendirme yaptırmak istiyorum ama nereye başvuracağımı bilmiyorum diye yazmaktadırlar. Veya direk seslendirme yaptırmak istiyorum diye yazmaktadırlar. Bunun sonucunda çıkan ajanslar, İstanbul'daki seslendirme ajansları olmaktadır. Ondan sonrası zaten çorap söküğü gibi gelmektedir. Veya bu anlamda markalar ve firmalar herhangi bir reklam ajansıyla çalışıp, tüm bu reklam ve tanıtım filmi işlerinin her aşamasını bu reklam ajanslarının yapmasını isterler. Bu reklam ajansları da seslendirme ajansları ile irtibata geçip, çekilen tanıtım filmi veya reklam filminin seslendirilmesi noktasında seslendirme ajansından ses talep etmektedirler. Ama yine de örneğin bir kısa film veya herhangi bir belgesel çeken bağımsız yönetmenler veya kişiler, bu filmlerin ve belgesellerin seslendirilmesi noktasında ne yapacaklarını tam olarak bilmemektedirler. Onun için internete seslendirme yaptırmak istiyorum gibi bazı şeyler yazıp aramalara girmektedirler. Sonrasında aramalar sonucunda çıkan seslendirme ajansları ile irtibata geçip çektikleri belgesel ve kısa filmlerin, örneğin fragmanının seslendirilmesi noktasında yine bu seslendirme ajanslarından ses talep etmektedirler.

Bu anlamda eskiye nazaran bir farkındalık olmasıyla birlikte, yine de seslendirme noktasında çok fazla bilgi sahibi olunmadığı görülmektedir. Biz Sesmax olarak bu anlamda firmalara, markalara, ajanslara veya bağımsız olarak çalışan yönetmenlere veya insanlara, seslendirme yaptırmak istiyorum nereye başvurmalıyım gibi sorular sorduklarında, gerekli tüm detayları ve bilgileri vermekteyiz. Seslendirme castımız da yer alan profesyonel seslendirme sanatçılarını onlara dinletmekte ve projelerinin hangi ses tarafından seslendirildiğin de daha etkili olabileceği noktasında bilgiler vermekteyiz. Eğer siz de, seslendirme yaptırmak istiyorum ama ne yapacağım diye soruyor ve düşünüyorsanız Sesmax' ı arayabilir ve bu anlamda bilgi sahibi olabilirsiniz...


Seslendirme yaptırmak istiyorum ile ilgili aramalar seslendirme başvurusu seslendirme yapanlar ne kadar kazanıyor dublaj yapmak için program seslendirme stüdyoları trt'de seslendirme yapmak istiyorum seslendirme kursları seslendirme yapmak istiyorum izmir seslendirme iş ilanları.