alt etiket
Soru sor Silinen fotoğrafları kurtarma
PAPATJA AJANS SESMAX
Tıkla Soru Sor ; 24 saat içinde cevap ; Reklamlar ile sesini duyur markanı tanıtıt reklamını ünlü kişiler seslendirsin en iyi en seçkin seslerin farkını müşterilerinize duyurun Ajans Sesmaz farkı ile farkı yakalayın.

Seslendirme yapmak istiyorum

Seslendirme yapmak istiyorum Aslında bu soruyla daha doğrusu bu istekle sürekli karşılaşıyorum. Sözgelimi; benim seslendirme mesleğiyle uğraştığımı bilen tanıdıklarım veya bunu bir ortamda söylediğimde karşımdaki kişi, bende seslendirme yapmak istiyorum diye söze giriyor. Açıkçası uzun yıllardır bu istekle çok karşılaşıyor ve en yakın arkadaşlarımdan yeni tanıştıklarıma bu cümleyi çok sık duyuyorum. Bu anlamda seslendirme yapmak isteyenlere, nasıl başlamaları gerektiğine dair bu yazımda bazı bilgilendirici şeylerden bahsedecegim. Öncelikle internet sitelerinde ve seslendirme ile ilgili forumlarda çok sık karşılaştığımız ''seslendirme yapmak istiyorum ama ne yapacağımı bilmiyorum'' sorusuna açıklık getirelim. Aslında seslendirme mesleğini hiç bilmeyenler açısından bu soru çok normaldir ama seslendirme mesleğinin birazcık içine girdiğinizde ve bazı araştırmalar yaptığınızda, gerçekten ciddi anlamda vaktinizi vermeniz gereken ve eğer gerçekten yapmak istiyorsanız normal mesaili işinizin yanın da sürdürülmesi mümkün olmayan bir meslektir.

Çünkü seslendirme ve dublaj sanatçıları zamanlarının çoğunu bu mesleğe ayırmaktadırlar. Ve hatta sadece seslendirme mesleğini yapan seslendirme sanatçıları mevcuttur. Çünkü bu normal bir işte çalışıp mesai bittikten sonra hobi olarak yapılacak, çok kısa zamanlar da gerçekleştirilecek bir meslek dalı değildir. Seslendirme yapmak istiyorum  Özellikle seslendirme noktasında kendinizi geliştirmek ve seslendirmen olmak istiyorsanız birkaç yılınızı bu işe ciddi anlamda ayırmalısınız. Sonrasında seslendirme noktasında tecrübe edindikten sonra ve deneyimleriniz arttıkça, normal bir iş yaparak da örneğin reklam seslendirmesi, tanıtım filmi seslendirmesini de normal işinizi aksatmadan gerçekleştirebilirsiniz. Ama özellikle seslendirme ajansları herhangi bir gün ve saat diliminde sizi ajansa çağırdıkları zaman, eğer bir iş yerinde çalışıyorsanız izin almanız zor olacaktır.

Ama işinizde ve mesai saatlerinde esnek davranma durumunuz mümkünse, reklam ve tanıtım filmi seslendirmesini profesyonel bir seslendirme Ajansın da yapabilirsiniz. Seslendirme yapmak istiyorum nereden başlamalıyım sorusuna verilecek bir diğer cevapta, öncelikle seslendirme ile ilgili ciddi araştırmalar yapmalı ve bu anlamda internetteki ve seslendirme sitelerindeki forumlara göz atmanızı tavsiye ederim. Buralarda tavsiye niteliğindeki yazılarda, aslında nasıl davranmanız ve neler yapmanız gerektiği ile ilgili birçok fikir edineceksiniz. Ondan sonrasında seslendirme ile alakalı herhangi bir kursa ve atölyeye gidebilir veya profesyonel bir seslendirme dublaj stüdyosuna gidip oradaki yetkililerle görüşüp bu işin nasıl olduğunu ve nasıl yapıldığına dair bilgiler alabilirsiniz. Şahsen ben 2004-2005 yıllarında başladığım seslendirme mesleğin de ilk olarak profesyonel bir seslendirme stüdyosuna giderek, oradaki yetkililerle görüşüp bilgi aldıktan sonra, her gün bu seslendirme stüdyosuna gidip seslendirmenin nasıl olduğuna dair ve nasıl yapıldığına dair hiçbir yerde sahip olamayacağım tecrübe ve deneyimler edindim.

Seslendirme yapmak istiyorum  Sonrasında seslendirmenin diğer alanları olan reklam, tanıtım ve belgesel seslendirmesi noktasında kendimi geliştirmek adına uzun yıllar devam eden ve hala sürdürdüğüm çalışmalar yaparak bu düzeye geldim. Seslendirme yapmak istiyorum ve nereden başlamalıyım diyen arkadaşlarıma naçizane ilk olarak seslendirme ile alakalı çok geniş araştırmalar yapmalarını ve akabinde bir seslendirme Ajansı olabilir, profesyonel bir ses stüdyosu olabilir arayıp bilgi almalarını ve gerekirse bizzat bu stüdyolara ve ajanslara gidip orada bu işin nasıl yapıldığını deneyimlemelerini tavsiye ederim. Ondan sonrası zaten kendiliğinden gelecek ve bu işe ciddi vakit ayırmanızı öğrendikten sonra yapıp yapmamaya kendiniz karar vereceksiniz. Unutmayın seslendirme ama özellikle dublaj mesleği, normal mesaili bir iş sahibi iken hobi olarak veya bu işin yanında yapabileceğiniz ve sürdürebileceğiniz bir meslek dalı değildir. Özellikle ilk yıllarda ciddi anlamda vaktinizi vermeniz gereken ve ciddi çalışmalar yapmanız gereken uzun soluklu bir meslektir. Bu anlamda herhangi bir seslendirme sanatçısından, eğer kendisine bizzat ulaşabiliyorsanız bilgi alabilir ve onun deneyimlerini de dinleyebilirsiniz. Her şeye rağmen yine seslendirme ve dublaj mesleğini yapmak istiyorsanız dediğim gibi ilk etapta yapacağınız şeyler gayet açıktır. Bu anlamda emin adımlarla ilerler, doğru kararlar verir, ve doğru kişilerle karşılaşır ve birazda sabrederseniz, seslendirme ve dublaj mesleğini iyi yapan seslendirmenler arasında yerinizi alabilirsiniz. Hepinize çıkacağınız bu yolda başarılar diler ve güzel ve kaliteli işlerde yer almanızı temenni ederim....


Seslendirme yapmak istiyorum nasıl yaptıra bilirim, Seslendirme yapmak istiyorum  öğrenmek istiyorum , Seslendirme yapmak ücreti  , Seslendirme yapmak fiyatı  , Seslendirme yapmak istiyorum  nasıl yapabilirim , Seslendirme yapmak istiyorum yardım lütfen  , Seslendirme yapmak istiyorum uzman yardım gibi çeşitli etiketleri sıraladık.