alt etiket
Soru sor Silinen fotoğrafları kurtarma
PAPATJA AJANS SESMAX
Tıkla Soru Sor ; 24 saat içinde cevap ; Reklamlar ile sesini duyur markanı tanıtıt reklamını ünlü kişiler seslendirsin en iyi en seçkin seslerin farkını müşterilerinize duyurun Ajans Sesmaz farkı ile farkı yakalayın.

Seslendirme yapan ajanslar

 Seslendirme sektörün de örneğin reklam seslendirmesi, tanıtım filmi seslendirmesi, belgesel seslendirmesi, animasyon seslendirmesi ve seslendirmenin daha birçok alanında iş yapan ve proje üreten ajanslara seslendirme ajansları denir. Bu anlamda bazı kavram karışıklıkları da bulunmaktadır. Seslendirme şirketi veya seslendirme firması olarak değil, seslendirme ajansları olarak isimlendirilirler. Seslendirme yapan ajanslar seslendirme sanatçıları ile çalışmaktadırlar. Seslendirme yapan ajanslar ses castların da bayan ses, bay ses, çocuk ses ve yabancı dil' de ses olmak üzere çeşitli kategoriler bulundurmaktadırlar. Seslendirme yapan ajanslar daha çok İstanbul'da bulunmaktadırlar. İstanbul dışında da seslendirme yapan ajanslar bulunmaktadır. İstanbul dışındaki bu ajanslara yerel seslendirme ajansları denir. İstanbul'da 15- 20 ye yakın seslendirme yapan ajans bulunmaktadır. Seslendirme yapan ajanslar, firmalar, kurumlar ve müşterilerle proje bazlı çalışmaktadırlar.

Bu anlamda firmalar, markalar ve müşteriler seslendirme yapan ajanslarla irtibata geçip, bu şekil de projelerinin seslendirilmesi noktasında ses talep ederler. Seslendirme yapan ajanslar da bu firmalar, kurumlar ve markalara çeşitli kategoriler de ses örnekleri gönderirler. Bu seslerden herhangi birisi seçildikten sonra, seslendirme yapan ajansların stüdyoların da belirli gün ve saatte buluşulup seslendirme gerçekleştirilir. Seslendirme yapan ajanslar İstanbul'un merkezi konumundaki ilçeleri ve semtlerinde yer almaktadırlar. Sözgelimi; Beşiktaş, Levent ve Mecidiyeköy'de yer alan seslendirme yapan ajanslar, ulaşımında gayet kolay olduğu güzergahlara sahiptir. Seslendirme yapan ajanslar, bu anlamda seslendirmeye yeni başlayan ve seslendirmeye merak salan arkadaşlara seslendirme başvurusu yapabilme imkanı sunmaktadırlar. Eğer seslendirme yapmak istiyorsanız, seslendirme yapan ajanslara profesyonel ses örneklerinizi gönderebilir ve seslendirme yapan ajanslarla çalışma imkanına sahip olabilirsiniz.


Seslendirme yapan ajanslar seslendirme sanatçıları ile belirli bir ücret karşılığında, yani ''kaşe'' olarak adlandırılan bir sistem üzerinden çalışmaktadırlar. Yaptığınız herhangi bir seslendirme işinde ödemenizi birkaç ay içerisinde alabilirsiniz. Seslendirme yapan ajansların bazılarının kendi stüdyoları olduğu gibi, bazılarının ise stüdyosu bulunmamaktadır. Bu gibi durumlarda seslendirme yapan ajanslar, stüdyosu olan seslendirme ajansları ile çalışmaktadırlar. Belli bir ücret karşılığında kiralanan bu stüdyolar, diğer seslendirme yapan ajanslara da hizmet vermektedirler. İstanbul'da birçok seslendirme yapan ajans bulunmaktadır. Bu anlamda bu ajansları arayıp seslendirme noktasın da nasıl çalıştıklarına dair bilgi alabilir ve kendileri ile görüşebilirsiniz. Seslendirme yapan ajanslar bünyelerinde yer alan seslendirme cast direktörleri sayesinde, seslendirme sanatçıları ile sürekli irtibata geçip, herhangi bir proje söz konusu olduğunda bu seslendirme sanatçıları aranıp, belirli gün ve saatler de randevu verilip, seslendirme faaliyeti gerçekleştirilmektedir. Son yıllarda seslendirme yapan ajansların sayısı giderek artmakta ve bu anlamda büyüyen sektöre yeni bir dinamizm gelmektedir.

Çok kaliteli seslendirme yapan ajanslar olduğu gibi, bu anlamda merdiven altı olarak nitelendirilebilecek seslendirme yapan ajanslar da mevcuttur. Eğer seslendirme yapmak istiyor ve seslendirmeyi merak ediyorsanız, bu anlamda internetten ciddi bir araştırma yapıp en azından bu ajansları arayıp çalışma koşullarına dair bilgi alabilirsiniz. Seslendirme yapan ajanslar herhangi bir proje söz konusu olduğunda sizi ararlar ve stüdyoya davet ederler. Bu konuda özellikle dikkatinizi çekmek istediğim bir husus şudur. Seslendirme yapan ajanslar sizi arayıp bir iş olduğunu söylediklerin de müsait olup olmadığınızı sorarlar. Sizde müsaitlik durumunuza göre seslendirme yapan ajanslara gidip seslendirme işini gerçekleştirirsiniz. Ama seslendirme yapan ajanslar birkaç defa sizi arayıp randevu verdiklerinde ve siz de müsait olmadığınızı söylediğinizde, bu durum sizinle çalışmak noktasında tercih edilebilirliğinizi azaltabilir. Bu anlamda seslendirme yapan ajanslar herhangi bir iş söz konusu olduğunda, seslendirme sanatçısının hep müsait olmasını ve belirlenen gün ve saatte ajansa gelip seslendirmeyi yapmasını isterler. Seslendirme yapan ajanslar sizi aradıkların da birkaç defa müsaitlik durumunuz olmadığında, sonra ki birçok proje de tercih edilebilirlik durumunuz gitgide azalacaktır.

Örneğin herhangi bir iş söz konusu olduğunda, siz değil başka bir seslendirme sanatçısı aranacaktır. Bu da sizin seslendirme mesleğinden kazanç sağlamanızı gitgide zora sokacaktır. Seslendirme yapan ajanslar bu anlamda müsait olan, belirlenen gün ve saatte stüdyoya gelen ve birtakım kurallara riayet eden seslendirme sanatçıları ile çalışmayı daha çok tercih ederler. Bunun için seslendirme yapan ajanslar ile çalışıyorsanız bazı kurallara riayet edip, müsaitlik durumunuzu ayarlamanız gerekmektedir. Birkaç işe gitmediğiniz de, tercih edilebilirlik durumunuz ortadan kalkacaktır. Kısacası bu yazımda seslendirme yapan ajanslar üzerine tecrübelerimi paylaşıp, bazı bilgiler vermek istedim. Umarım bu bilgiler, seslendirme sektöründe seslendirme yapan ajanslarla çalışıyorsanız işinize yarar...

Sesmax seslendirme ajansı 


Seslendirme yapan ajansların yeri  , Seslendirme yapan ajansları telefonu  , Seslendirme yapan ajansı telefonu , Seslendirme yapan ajansın telefon numarası, Seslendirme yapan ajansın adresi, Seslendirme yapan ajanslar  , Seslendirme ajansı telefon numarası, Seslendirme ajansı telefon numaraları gibi çeşitli etiketler sıraladık.