alt etiket
Soru sor Silinen fotoğrafları kurtarma
PAPATJA AJANS SESMAX
Tıkla Soru Sor ; 24 saat içinde cevap ; Reklamlar ile sesini duyur markanı tanıtıt reklamını ünlü kişiler seslendirsin en iyi en seçkin seslerin farkını müşterilerinize duyurun Ajans Sesmaz farkı ile farkı yakalayın.

Seslendirme kurs ücretleri

Seslendirme kurs ücretleri  İstanbul'da bulunan seslendirme kurslarının sayısı son yıllarda giderek artmıştır. Bu kurslardan bazıları çok da tecrübeli olmadan bu kursları düzenlemekte ve buradan sertifika alan kursiyerlere hiçbir iş imkanı sunmamaktadırlar. Ama seslendirme kursunu çok kaliteli bir şekilde düzenleyen ve seslendirme derslerini de yılların dublaj sanatçılarının verdiği bir kaç tane seslendirme kursu da bulunmaktadır. Bu anlamda seslendirme yapmak isteyen ve seslendirmeye merak salan arkadaşlara en azından bu kursları arayıp geniş bilgiler almalarını tavsiye ederim. Sonuçta bu kurslara gidip gitmemek sizin tercihinizdir. Ama son yıllarda seslendirmeye olan ilgi ve alaka giderek arttığı için, bu anlamda merdiven altı olarak nitelendirilebilecek seslendirme eğitimi veren kurslar da bulunmaktadır.

Bu kurslardan ciddi anlamda kaçınmanızı ve paranızı bu kurslara kaptırmamanızı  şiddetle tavsiye ederim. Seslendirme kursları son 5 yılın bir gerçeğidir. Özellikle seslendirme kursu anlamında marka olmuş birkaç tane kurum bulunmaktadır. İşte buralarda seslendirmenin inceliklerini öğrenme noktasında belki bir şeyler öğrenebilir ve kendinizi geliştirebilirsiniz. Bu kurslar da seslendirme eğitim ücretleri 3000-4000 tl arasında değişmektedir. Eğer bu para size çok da fazla gelmiyorsa ve seslendirmeyi ciddi anlamda merak ediyor ve seslendirme yapmak istiyorsanız bu kurslara gidebilirsiniz. Ama şunu hiçbir zaman unutmayınki seslendirme sanatçısı olmak için bu kurslardan alacağınız eğitim çok da yeterli olmayacaktır. Sonuçta uzun yıllarınızı bu mesleğe vermeniz gerekebilir.

Ama bu kurslarda seslendirmeye giriş anlamında bir takım bilgilere ve pratiklere sahip olabilir ve teknik yönünüzü az da olsa geliştirebilirsiniz. Bu kurslarda öncelikle 1, 1 buçuk ay zorunlu diksiyon eğitimi, sonrasında 2 veya 3 ay gibi seslendirme eğitimleri verilmektedir. Seslendirme eğitimi alırken gittiğiniz kurumun seslendirme stüdyosu olmasına dikkat edin. Çünkü seslendirme büyük oranda tekniğe ve pratiğe dayandığı için, bu kurslarda pratik yapma imkanınız yoksa o kursu tercih etmemenizi tavsiye ederim. Sonuçta verdiğiniz 3000- 4000 lira ile kalıp hiçbir şey almadan eliniz boş da dönebilirsiniz. Bu kurslara gidip gitmemeyi tercih edecek olan sizlersiniz. Ben sadece size en azından bu kursları arayıp geniş bilgi almanızı ve aklınıza yatarsa bu kurslara gidip eğitim almanızı tavsiye ederim. Seslendirme kursu ücretleri seslendirme eğitimi veren kişilerin ünlü olmasıyla fiyatları da artan bir durumdur. Eğer ünlü ve tanınmış ve dublaj sanatçısı kişiler bu kurslarda seslendirme eğitimi veriyorsa bu kursun ücretleri de ciddi oranda artmaktadır.

Ama bazı merdiven altı olarak nitelendirilebilecek seslendirme kurslarında fiyatlar düşüktür. Ama özellikle bu tarz merdiven altı kurslardan kaçınmanızı şiddetle tavsiye ederim. Özellikle son yıllarda oyunculuğun yanında seslendirme eğitimi de veren kurslar açılmıştır. Bu kurslar seslendirmeye olan ilginin ve talebin artmasıyla, bu yoldan para kazanmayı kendilerinde hak görmektedirler. Kursiyerler verdikleri parayla kalırken bu kursları yönetenler ceplerini doldurmak tadırlar. İşte bu ve bunun gibi sebeplerden dolayı bu tarz merdiven altı olarak nitelendirilebilecek eğitim veren kurslardan kaçın. Son olarak seslendirme 3- 5 aylık kurslarla oldum denebilecek bir meslek değildir. Bu işe ciddi zaman ayırmalısınız. Uzun yıllarınızı verdikten sonra seslendirme yapabilir duruma gelirsiniz. Sonrasında azmedip sabrederseniz seslendirmenin birçok kategorisinden kazancınızı sağlayabilirsiniz. Ben sadece uzun yıllar seslendirme sektörünün içerisinde olan birisi olarak, bu tarz kurslarla ilgili sizlere bilgi vermek ve paranızı ciddi ve kaliteli yerlere yönlendirip merdiven altı kurslardan kaçınmanızı tavsiye etmek için bu yazıyı yazdım...


Seslendirme kurs ücretleri  , Seslendirme kurs ücreti  , Seslendirme kurs fiyatları, Seslendirme kurs fiyatı, Seslendirme kurs ücret, Seslendirme kurs fiyat, Seslendirme kurs TL, Seslendirme kurs ücretleri ne kadar , Seslendirme kurs ücretleri  en uygun çeşitli etiketleri sıraladık.