alt etiket
Soru sor Silinen fotoğrafları kurtarma
PAPATJA AJANS SESMAX
Tıkla Soru Sor ; 24 saat içinde cevap ; Reklamlar ile sesini duyur markanı tanıtıt reklamını ünlü kişiler seslendirsin en iyi en seçkin seslerin farkını müşterilerinize duyurun Ajans Sesmaz farkı ile farkı yakalayın.

Seslendirme kursları

  Ülkemizde özellikle de İstanbul'da son yıllarda seslendirme ve dublaj anlamında eğitim veren kurslar, atölyeler ve kurumlar artmıştır. Bu yazımda seslendirme kursları ile alakalı bilgiler verip bu alandaki tecrübelerimi paylaşacağım. Öncelikle seslendirme kurslarında üç veya dört ay eğitim alarak seslendirmen olunmaz. Belki de eğitimi verilebilecek en son meslek seslendirmedir desek, çok da abartmış olmayız. Çünkü seslendirme tamamen pratiğe dayalı ve sürekli çalışma yapmadan bu alanda kendi kendinize pratikleri yapmadan, bir kursa veya atölyeye giderek kendinizi geliştirebileceğiniz bir meslek değildir. Öncelikle şunu belirtmeliyim ki seslendirme eğitimi veren kurumları küçümsediğim ve bu kursları önemsiz gördüğüm anlaşılmasın. Kastettiğim seslendirmenin gerçekten hayatınızın büyük bir bölümünü vererek öğrenebileceğiniz ve kendinizi geliştirebileceğiniz bir alan olduğu gerçeğidir.

Ama seslendirme eğitimi veren kurslar da bir gerçektir ve özellikle bu kurslarda seslendirme ustaları eğitim vermektedirler. Belkide benim burada söylediklerimi seslendirme ustaları bu kurslara katılan kursiyerlere de söylemektedirler. Benimkisi sadece seslendirme yapmak isteyen ve seslendirmen olmak isteyen arkadaşlara naçizane tavsiyelerdir. Mesela ben hiçbir seslendirme kursuna gitmedim. Hiçbir seslendirme kursunda eğitim almadım. Ama seslendirmeye ilgi duyduğum ve yöneldiğim ilk günden bu yana, hala seslendirme ile ilgili araştırmalar, okumalar yapmaktayım. Yine bu anlamda seslendirme ile alakalı her gün bir pratik, metin  çalışmaları, okuyuş çalışmaları, dil dudak ve çene tembelliğini giderici alıştırmalar egzersizler, ustaların reklam demolarını dinleme ve daha sayamadığım birçok çalışma yapmaktayım. Çünkü seslendirme tamamen pratiğe dayanan ve teknik yönünüzü geliştirmenizi gerekli kılan bir meslektir. Bu anlamda seslendirme kursları kursiyerlere, 1 ayı zorunlu diksiyon olmak üzere 3 veya 4 ay seslendirme ve dublaj eğitimi vermektedirler.

Bu kurslara katılan kursiyerler bu eğitimin sonunda Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika almaktadırlar. Yine eğer arzu ederlerse kursiyerlere seslendirme ile alakalı ajanslara ve kanallara başvururken gerekli olan seslendirme demoları çekilmektedir. Seslendirmenin çeşitli kategorilerinde yapılan bu kayıtlar kursiyerlere teslim edilip kursiyerlerin nereye ne şekilde başvurup, kimlerle görüşüleceği bilgisi de verilmektedir. Bu anlamda seslendirme kurslarını arayıp çok daha geniş olarak bilgi alabilirsiniz. Özellikle İstanbul'da öne çıkan ve bu anlamda marka olmuş 3, 4 tane seslendirme ve dublaj eğitimi veren kurum vardır. Buralardaki seslendirme ve dublaj eğitimlerinin ücretleri 2, 3 bin liraya kadar çıkabilmektedir. Arzu ederseniz bu kurslara katılabilirsiniz ve seslendirmeye giriş anlamında bazı bilgiler ve tecrübeler edinebilirsiniz. Ama birçok katılımcı ve kursiyerin buralardaki kurslara katıldıktan sonra bu işi profesyonel anlamda devam ettirmediklerini ve sadece aldıkları sertifikayla kaldıklarını duymaktayız. Bu anlamda bu kurslardan alacağınız sertifikalar size çok da fayda sağlamaz.


Sonuçta bu işi yapabilip yapamadığınıza bakılır. Hiçbir seslendirme ajansı seslendirme kursuna katılıp katılmadığınızı ve yine bu alanda sertifika ve belgeye sahip olup olmadığınızı sormaz. Sadece seslendirme tecrübeniz var mı diye sorulur ve stüdyoya kayda girdiğinizde herşey 5, 10 dakika içerisinde ortaya çıkar. Bütün yazılarımda söylediğim gibi eğer bol bol pratik yapmıyor, metin okumaları gerçekleştirmiyor ve kendinizi geliştirmek adına egzersizler yapmıyorsanız bu işe başlamanızla bitirmeniz aynı olacaktır.


Seslendirme kursları, Seslendirme kursları nerede, Özel Seslendirme kursları ,Birebir Seslendirme kursları , Kişisel Seslendirme kursları ,Seslendirme kursları öğretmeni ,Seslendirme kursları fiyatları, Seslendirme kursları İstanbul , Seslendirme kursları Ümraniye en yakın firma nerede Selendirme ajansı arıyorum yardım lütfen.