alt etiket
Soru sor Silinen fotoğrafları kurtarma
PAPATJA AJANS SESMAX
Tıkla Soru Sor ; 24 saat içinde cevap ; Reklamlar ile sesini duyur markanı tanıtıt reklamını ünlü kişiler seslendirsin en iyi en seçkin seslerin farkını müşterilerinize duyurun Ajans Sesmaz farkı ile farkı yakalayın.

Seslendirme İstanbul

 Seslendirme sektörü son yıllarda giderek artan bir ilgiyle karşılaşmaktadır. Ve bu alanda yeni yeni seslendirme sanatçıları ortaya çıkmaktadır. Seslendirmeye olan ilgi ve alaka günümüzde hiç olmadığı kadar fazladır. Özellikle televizyon kanallarının sayısının artması ve çekilen filmlerin sayısın da ciddi oranda artış olması nedeniyle seslendirme sektörü de gitgide gelişmiş, büyümüş ve bu alanda eskisine oranla seslendirme sanatçılarının sayısı giderek artmıştır. Ama seslendirmenin kalitesi iyi yapılması anlamında aynı şeyleri söylemek mümkün değildir. Özellikle seslendirme sektörü ile alakalı usta seslendirme sanatçıları dinlediğinizde bu konuyla alakalı hiç de iyi şeyler söylememektedirler. Seslendirmeye olan ilginin, alakanın ve rağbetin gelişmesi oranında seslendirmenin kalitesinin ve niteliğinin aynı oranda azaldığını söylemektedirler.

Seslendirme İstanbul Sözgelimi; dublajlı filmlere baktıklarında çok da iyi işlerin ortaya çıkmadığını ifade etmektedirler. Ülkemizde dublaj özellikle hız anlamında ve kısa sürede teslim etme anlamında çok iyidir. Ama son yıllarda seslendirmeyi  bilen bilmeyen, bu anlanda tecrübeli olan veya olmayan herkes bu işteki kazancı görüp seslendirme yapmaya, seslendirme Ajansı açmaya başladı ve seslendirmenin kalitesin de ciddi oranda azalmalar meydana geldi. Evet belki seslendirme yapanların sayısı ciddi anlamda artmıştır ama seslendirmenin kalitesinin ve niteliğinin düşmesi, seslendirme sektörü açısından hiç de olumlu bir durum değildir. Bu anlam da seslendirme sektörünü denetleyen, sorunlarını ve sıkıntılarını ortaya koyan ve bunların çözülmesi noktasında çalışmalar yapan belki bir iki tane Sivil Toplum Kuruluşu bulunmaktadır. Ama bunlarında faaliyetleri ve seslendirme sektörüne dair sorunları çözme noktasında ki attığı adımlar çok cılız kalmaktadır.

Bu durumda seslendirme mesleğini yıllardır icra eden seslendirme ustalarının muzdarip oldukları bir durumdur. Seslendirme en nihayetinde usta çırak ilişkisi içerisinde gelişen bir meslektir. Özellikle seslendirmeye yeni başlayanlar ve seslendirme mesleğini icra etmek isteyenlere bu anlamda ustalarla, ustaların bulunduğu dublaj stüdyolarında vakit geçirmelerini, onları tanımalarını, ve onların bu mesleği nasıl icra ettiklerini gözlemlemelerini tavsiye ederim. Yine konumuza dönecek olursak seslendirme sektöründe kaşe fiyatları da ciddi oranda özellikle bazı ünlü ve tanınmış sesler noktasında artmıştır.
Seslendirme İstanbul Bu anlamda bazı firmalar, şirketler ve markalar bu seslendirme kaşe ücretlerini çok yüksek bulmaktadırlar. Seslendirme sanatçıları da bu rakamlardan aşağı inmemektedirler. İşte bunun için ve bunun gibi sıkıntılardan dolayı, merdiven altı olarak nitelendirilebilecek seslendirme ajansları ve ses stüdyoları son beş altı yıldır ortaya çıkmıştır. İşte kalitenin düşüşü ve niteliğin ortadan kayboluşu tam da burada başlamaktadır. Seslendirme sektörünü bilmeyen, seslendirme noktasında tecrübe sahibi olmayan bu insanların kurduğu seslendirme ajanslarında yapılan işler ciddi anlamda kaliteyi ve niteliği aşağı çekmektedir. Bu da genel olarak seslendirmesi sektörünün kalitesinin düştüğü ve bazı durumların hiç de iyi gitmediği anlamına gelir. Peki bu sorunlar ve sıkıntıların üstesinden nasıl geliriz.? Yıllardır seslendirme sektörünü takip eden, bilen ve bizzat içinde olan birisi olarak bu sorunları orta vadede, özellikle kaşe ücretlerinde çok yüksek bütçeli rakamlara değil ama yine çok da aşağı ve komik rakamlara da olmamak kaydıyla orta yolu bularak, proje bazlı çalışarak ve müşteri memnuniyetini hedef alarak çözüme kavuşturabiliriz.

Seslendirme sektörünü bu sorunlardan ancak bu şekilde kurtarabiliriz. Çünkü seslendirme gerçekten çok kıymetli bir meslektir. Sevilmeden yapılabilecek bir meslek değildir. Nasıl ki oyunculuk, sonuçta oyuncuların da ifade ettiği gibi bi yaşam tarzı ise, seslendirme de bir nevi bu anlamda yıllardır bu işi yapan seslendirme ustalarının yaşam tarzı olarak gördüğü, hatta evini geçindirdiği, çocuklarını okuttuğu ve kazancının büyük bir kısmını bu alandan kazandığı değerli bir meslektir. Onun için seslendirme sektörünün sorunları ve sıkıntıları hepimizin, seslendirme mesleğini icra eden tüm seslendirmenlerin ortak sorunlarıdır. Kısa vadede sadece seslendirmeden ben kazanayım ben kar edeyim diye düşünülürse, bu belki de seslendirme sektörünün kalitesinin ve niteliğinin daha da aşağılara gitmesine ve bu sorunların katlanarak artmasına sebebiyet verecektir.
Seslendirme İstanbul Onun için seslendirme sektörünü ve seslendirmeyi, hepimiz bu sorunlardan ve sıkıntılardan kurtarmak ve hepimizin ortak paydası şeklinde düşünürsek eğer, seslendirme sektörünün son yıllarda üzerine yapışan bu sıkıntı ve sorunlardan seslendirmeyi kurtarabiliriz. Ve uzun yıllar ülkemizde seslendirmenin kalitesinin ve niteliğinin yukarılara çıkmasına ve artmasına sebep olur, kazancımızı bu sektörden yaşadığımız sürece sağlayabiliriz....


Seslendirme sektörü ne durum da, Seslendirme İstanbul , Seslendirme fiyatı İstanbul , Seslendirme ajansı İstanbul , Seslendirme fiyatı İstanbul , Seslendirme ajansı nerede  İstanbul , Seslendirme fiyatı en uygun  İstanbul , Seslendirme ajansı en iyisi  İstanbul , Seslendirmede bir numara  İstanbul ,  özel Seslendirme İstanbul konu başlığı etiketleri yazılmıştır.