alt etiket
Soru sor Silinen fotoğrafları kurtarma
PAPATJA AJANS SESMAX
Tıkla Soru Sor ; 24 saat içinde cevap ; Reklamlar ile sesini duyur markanı tanıtıt reklamını ünlü kişiler seslendirsin en iyi en seçkin seslerin farkını müşterilerinize duyurun Ajans Sesmaz farkı ile farkı yakalayın.

Seslendirme demosu nasıl hazırlanır

  Seslendirme demosu; seslendirme ajanslarının sizden talep ettiği ve bu anlamda sesinizin rengini, tonlamasını, okuyuşunuzu ve oyununuzu gördükleri, kısa kısa metinlerden oluşan, MP3 dosya olarak hazırlamanız gereken sesli reklamlardır. Seslendirme ajansları seslendirmenlerden başvuru kabul ederken, seslendirmenlerden bu anlamda çeşitli kategorilerde okunmuş seslendirme demoları talep ederler. Eğer bu demolar seslendirme ajansları tarafından olumlu olarak değerlendirilirse seslendirme sanatçısı ajansa davet edilip, profesyonel stüdyoda seslendirme Ajansının internet sitesine koymak için profesyonel kayıtlar alınır. Seslendirmeye merak salan ve seslendirme yapmak isteyen arkadaşlara bu anlamda nasıl seslendirme demosu hazırlamaları noktasında bilgiler vermek isterim. Öncelikle seslendirme demosu hazırlamadan önce, seslendirme ajanslarının internet sitelerindeki seslendirme sanatçılarının profesyonel olarak hazırlamış oldukları demoları dinleyebilirsiniz.

Bu anlamda geniş bir fikir sahibi olabilirsiniz. Ben de seslendirmeye ilk başladığım yıllarda seslendirme ajanslarının internet sitelerindeki ustaların demolarını çok sık dinledim. Bu anlamda okuyuşlarına, tonlamalarına ve oyunlarına dikkat edip hatta zaman zaman onların okuyuş şekillerini taklit ederek kendinimi geliştirme yoluna gittim. Seslendirme demosu hazırlamak isteyen arkadaşlara şunları tavsiye edebilirim. Öncelikle Ajanslar sizden çeşitli kategorilerde seslendirme demosu talep ederler. Bu anlamda reklam, belgesel, haber, animasyon ve diğer alanlarda çeşitli okuyuş biçimlerinizi görmeleri için sizden reklam demoları talep ederler. Mesela sadece reklam demoların da bile kampanya reklamı, tanıtım reklamı, sunum reklamı olarak çeşitli kategoriler bulunmaktadır. Sizlere tavsiyem özellikle reklam, belgesel, haber ve animasyon kategorilerinde çeşitli metinler bulup, bu metinleri güzel bir şekilde çalışıp tonlamasına, vurgusuna ve okuyuşuna dikkat ederek profesyonel bir ortamda demolar hazırlamanızdır.

Seslendirme demosu nasıl hazırlanır  Seslendirme Ajansları telefonunuzla aldığınız kayıtları çok dikkate almazlar. Özellikle İstanbul'da bazı profesyonel kayıt stüdyoları bulunmaktadır ve seslendirme demosu hazırlamak isterseniz bu stüdyolarla iletişime geçip onların kayıt stüdyolarında profesyonel ortamda seslendirme demoları hazırlamanızı tavsiye ederim. Çünkü ne kadar profesyonel bir ortamda kayıt alırsanız seslendirme Ajansları bu demoları dinlediğin de ona göre olumlu veya olumsuz değerlendireceklerdir. Bu profesyonel kayıt stüdyoları 1 saatlik 100 veya 200 tl ücret alıp eğer isterseniz demolarınızın mixini de yapmaktadırlar. Eğer seslendirme Ajansları sizden sadece kuru ses talep ederlerse bu minvalde demolar gönderirseniz. Yok hayır sizden mixli demolar talep derlerse bu anlamda profesyonel kayıt stüdyoları ile iletişime geçip onlardan bu yönde bir talepte bulunabilirsiniz. Profesyonel kayıt stüdyoları belli bir ücret karşılığında size profesyonel demolar hazırlayıp mixini de yapmaktadırlar. Seslendirme demosu hazırlarken okuyacağınız metinlere dikkat etmenizi tavsiye ederim. Özellikle çok eskiden çeşitli mecralarda yer almış seslendirme metinlerinden kaçınmanızı tavsiye ederim. Bu anlamda son yıllarda özellikle son birkaç yıl içerisinde televizyonlarda, internette ve radyolarda yayınlanmış reklam metinlerini seslendirmenizi tavsiye ederim. Hatta bu reklam metinlerini kendiniz hazırlayabilir be bu anlamda kendinizi bu yönde de geliştirebilirsiniz.

Reklam metni hazırlarken veya profesyonel bir demo oluştururken, okuduğunuz reklam metinlerinin güncel olmasına dikkat ediniz. Bu anlamda reklam metni bulmakta zorlanıyorsanız, internette ve seslendirme ile alakalı forumlar da yer alan reklam seslendirme metinlerinden yararlanabilirsiniz. Bu metinlerin güncel olanlarından seçip ondan sonra profesyonel bir ortamda kayıtlarınızı alabilirsiniz. Seslendirme demosu hazırlarken dikkat etmeniz gereken bir diğer husus, bu reklam demolarını MP3 formatında hazırlamanızdır. Bazı Ajanslar internet sitelerinde bulunan başvuru formunu doldurmanızı ve bu reklam demolarını buraya yüklemenizi talep ederler. Diğer bazı seslendirme Ajansları ise verecekleri mail adresinden başvuru yapmanızı ve bu şekilde demolarınızı göndermenizi isteyeceklerdir. Seslendirmeye merak salan ve seslendirme yapmak isteyen arkadaşlar bu seslendirme demolarına ciddi özen göstermelidir. Sonuçta kendilerini tanıtacak olan bu demoları çok profesyonelce hazırlamalarını tavsiye ederim. Sonuçta sesinizi kullanabilme biçiminiz ve çeşitli oyunlar yapabilme beceriniz bu demoları dinleyen seslendirme Ajanslarının cast direktörleri tarafından hemen görülecektir. Ben bu anlamda hala ustaların profesyonel seslendirme demolarını dinlemekte ve okuyuşlarına, tonlamalarına, oyunlarına dikkat etmekteyim. Çünkü bu şekil de profesyonel bir reklam nasıl seslendirilir ve nelere dikkat edilir çok iyi görmekteyim...


Seslendirme demosu nasıl hazırlanır , Seslendirme demosu  hazırlanır , Seslendirme demosu nasıl yapılır , Seslendirme demosu gönder , Seslendirme demosu satın al, Seslendirme demosu yap, Seslendirme demosu ücreti , Seslendirme demosu   , Seslendirme demo , Seslendirme demo gönder , Seslendirme demosu başvurusu gibi çeşitli etikeetler.