alt etiket
Soru sor Silinen fotoğrafları kurtarma
PAPATJA AJANS SESMAX
Tıkla Soru Sor ; 24 saat içinde cevap ; Reklamlar ile sesini duyur markanı tanıtıt reklamını ünlü kişiler seslendirsin en iyi en seçkin seslerin farkını müşterilerinize duyurun Ajans Sesmaz farkı ile farkı yakalayın.

Seslendirme de home ofis çalışmak

 Seslendirme mesleğin de home ofis çalışmak, özellikle bazı seslendirme sanatçılarının tercih ettiği bir durumdur. Evlerinde kurdukları ses sistemi ve altyapı sayesinde birçok seslendirmen kaydını burada yapıp gerekli yerlere göndermektedir. Home ofis çalışmak son yıllar da sık tercih edilen bir durumdur. Ama yine de bazı dezavantajları vardır. Örneğin sürekli kendi başınıza ve yapmış olduğunuz kaydı dış bir kulak dinlemediğin de ortaya çıkacak bazı tonlama, vurgu ve okuyuş hatalarını göremeyebilirsiniz. Bu durum zamanla okuyuşunuzun aynı tonlarda ve aynı çizgide olmasına sebep olur. Seslendirme de home ofis çalışmak kısa vade de avantajlı gibi görünse de uzun vadede bazı riskleri barındırmaktadır.

Az önce ifade ettiğim gibi iyi bir seslendirme için, okuduğunuz herhangi bir metnin dış kulak veya bir seslendirme yönetmeni tarafından veya herhangi bir başka birisi tarafından dinlenmeli, ona göre bazı hata ve kusurların düzeltilmesi gerekir. Seslendirme de home ofis çalışanlar da sonuçta kendi okuyuşlarını dinlemekte ve olmadığında tekrar kayıt almaktadırlar. Ama uzun bir zaman home ofis bir şekilde çalışmak okuyuş ve tonlamanız da, tekdüze bir durum meydana getirebilir. İşte asıl bahsettiğim tehlikede budur. Ama seslendirme de home ofis çalışmak, seslendirme sanatçılarının son yıllarda işleri hızlı teslim etme noktasın da tercih ettiği bir durumdur. Bu anlamda seslendirme ajanslarına hızlı bir şekilde iş göndermekte ve geri dönüşler alabilmektedirler.

Özellikle yerel seslendirme ajanslarıyla çalışan bazı seslendirmenler, evlerindeki kayıt ve alt yapı imkanı sayesinde aldıkları işi hemen okuyup gönderebilmekte ve bu sayede çok uzun metinleri de rahat bir şekil de okuyabilmektedirler. Seslendirme de home ofis çalışmak için ses sistemlerinden, mikrofondan, mikserden ve kısacası altyapıdan anlamak ve ses programları üzerine ciddi tecrübe sahibi olmak gerekir. Örneğin sesi işleyen bazı programlar seslendirme ajanslarında da kullanılmakta ve bu anlamda bu programların kullanımı noktasında ciddi bilgi sahibi olmalı ve pratiğinizi de geliştirmeniz gerekmektedir. Bu sayede home ofis çalışmak mantıklı bir durumdur. Ama yine dediğim gibi uzun yıllar bu şekilde çalışırsanız eğer, sesinizin ve okuyuşunuzun tekdüze ve aynı çizgiye kayabilme riski ciddi anlamda kendini gösterir. Onun için seslendirme performansınızı ve okuduğunuz herhangi bir metni, dış bir kulağın duyması ve onun da yorumlarını alırsanız daha iyi bir okuyuş ve sesinizi çeşitlendirme noktasında farklı performanslar ortaya koyabilirsiniz. Seslendirme de home ofis çalışmak, sadece çok fazla iş aldığınızda ve bunları hemen teslim etmeniz gerektiğin de işe yarayan bir durumdur.

Özellikle İstanbul dışındaki yerel seslendirme ajansları size iş gönderdiklerin de, bu anlamda eviniz de kurduğunuz altyapı ve ses sistemi ile beraber metni okur ve mail olarak gönderirsiniz. Zaten home ofis çalışan seslendirme sanatçıları, daha çok İstanbul dışındaki yerel seslendirme ajansları ile çalışmaktadırlar. İstanbul'daki seslendirme ajansları ise daha çok seslendirme sanatçısını kendi stüdyolarına davet ederek böyle bir çalışma şartı koşmaktadır. Bu anlamda İstanbul dışındaki yerel seslendirme ajanslarıyla çalışacaksınız eğer, imkanınız da varsa eviniz de kurduğunuz ses sistemi ve altyapı ile home ofis çalışabilirsiniz...


Seslendirme de home ofis çalışmak  Seslendirme  Ajansı, Seslendirme  ajans, Seslendirme  Ajansları, Seslendirme  Ücretleri, Seslendirme  firması, Seslendirme  Ajansı nerede, Seslendirme  İstanbul, Seslendirme  Fiyatları ve dublaj gibi etketleri sıraladık.