alt etiket
Soru sor Silinen fotoğrafları kurtarma
PAPATJA AJANS SESMAX
Tıkla Soru Sor ; 24 saat içinde cevap ; Reklamlar ile sesini duyur markanı tanıtıt reklamını ünlü kişiler seslendirsin en iyi en seçkin seslerin farkını müşterilerinize duyurun Ajans Sesmaz farkı ile farkı yakalayın.

Seslendirme de erkek sesler

  Seslendirme de erkek sesler kadın seslerine nazaran hakimiyetini sürdürmektedir. Firmalar ve markalar reklam filmlerinde erkek seslendirme sanatçıları ile çalışmayı daha sık tercih ederler. Ama bu demek değildir ki kadın seslendirme sanatçıları tercih edilmiyor. Ama ulusal kanallardaki televizyon reklamlarına baktığımızda erkek seslerin egemenliğinin kadın seslerine oranla daha fazla olduğunu görürüz. Bu aslında erkek seslerine kodlanan güvenilirlik ve samimiyet ilkelerinden meydana gelir. Erkek sesinin müşteriye ulaşma da ve markanın güvenilirlik ve tercih edilmesi noktasında öne çıkan bir tınısı olduğu iddia edilir.Bu durum belki de ataerkil yaşam kültürünün eskisi kadar olmasa da hala geçerliliğini sürdürmesinden dolayıdır. Ama mesela bazı markalar ve ürünler yıllardır kadın seslendirme sanatçıları tarafından seslendirilir. Örneğin bir ped reklamı asla bir erkek seslendirme sanatçısı tarafından seslendirilmez. Ama yine mesela bir GSM şirketinin reklamını da kadın seslendirme sanatçısının sesinden duymuş değiliz. Medya da ve reklam sektöründe bu anlamda bazı markalar ve ürünlerle özdeş sesler vardır. Bunları o seslendirme sanatçısının sesinden duymaya aşinayızdır. Bazı ürünler sürekli kadın seslendirme sanatçıları tarafından ve yine diğer başka ürünler erkek seslendirme sanatçıları tarafından yıllardır seslendirilir.

Seslendirme de erkek sesler  Hatta bazı firmaların ve markaların bu anlamda kurumsal seslendirme sanatçıları vardır. Örneğin Okan Bayülgen bir GSM şirketinin reklamlarını yıllardır seslendirmektedir. Seslendirme Ajanslarının castlarına baktığımızda erkek seslendirme sanatçılarının kadınlara oranla sayılarının daha fazla olduğunu görürüz. Bunun neden böyle olduğu noktasında, markalar ve şirketlerin yöneticileri erkek sesinin müşteriye daha güvenilir ve piyasaya sürdükleri ürünün alınması noktasında samimi bir etki bıraktığını ifade ederler. Ama mesela kadınlara yönelik bir ürünün, kadınları ilgilendiren bir hizmetin yine kadın seslendirmenler tarafından seslendirildiği de bir gerçektir. Bu aslında televizyon ve medya sektöründe bazı durumların, bazı markaların ve anlayışların kodlanması sebebiyle meydana gelir. Bugün baktığımız da oyunculuk sektöründe bile kadınlara ait rollerin, kadınlara ait hikayelerin pek de yazılmadığını ve oynanmadığını biliriz. Bu durum seslendirme sektörün de bu kadar olmasa da erkek seslerin hâkimiyetinin devam ediyor olması çok da büyük bir sıkıntı değildir oyunculuk sektörüne nazaran.

Sonuçta ulusal televizyon kanallarındaki reklamları dinlediğimiz de yüzde 70 oranında erkek seslendirme sanatçıları, yüzde 30 oranında da kadın seslendirme sanatçılarının seslerini duyarız. Bu dublajda da aşağı yukarı böyledir ve erkek seslendirme sanatçıları daha çok ön plandadır. Çünkü kadınlara ait konuların ve kadınlara ait hikayelerin çok sık bir şekilde filme ve diziye aktarılmadığını biliriz. Seslendirme de erkek sesler   Bu da haliyle erkeklerin dünyasına ait konuların ve hikayelerin filme ve diziye çevrildiğini ve bunların da erkek seslendirme sanatçıları tarafından dublajının yapıldığını biliriz. Ama hem erkeğe hem de kadına yönelik ürünler ve hizmetler çok çeşitlendiği için kadın seslendirme sanatçıları da medya ve televizyon sektöründe sesleriyle sürekli yer almaktadır...


Seslendirme de erkek ses  , Seslendirme de erkek seslendirme  , Seslendirme de erkek sesleri  , Seslendirme de erkek ses türleri  , Seslendirme de erkek çoccuk sesler  , Seslendirme de erkek bebek sesler  , Seslendirme de erkek çoccuk ses   , Seslendirme de erkek seslendirme fiyatları  ,Seslendirme de erkek seslendirme ücretleri Etiketleri ile konumuzu bitirdik.