alt etiket
Soru sor Silinen fotoğrafları kurtarma
PAPATJA AJANS SESMAX
Tıkla Soru Sor ; 24 saat içinde cevap ; Reklamlar ile sesini duyur markanı tanıtıt reklamını ünlü kişiler seslendirsin en iyi en seçkin seslerin farkını müşterilerinize duyurun Ajans Sesmaz farkı ile farkı yakalayın.

Seslendirme ajansı

Bu yazımızda sizlere seslendirmeye dair bazı meselelerle alakalı ve seslendirme sektöründeki bazı durumlara dair düşüncelerimi aktaracağım. Özellikle şunu belirtmeliyim ki bu durumlardan zaman zaman bende muzdarip olmaktayım. Çünkü seslendirme, ilk başladığımdan bugüne severek yaptığım, çok keyif aldığım ve yaşadığım müddetçe de yapmayı istediğim bir meslek. Bu anlamda en başından bu yana kendimi geliştirmek bu alanda iyi bir düzeye gelmek için hep çalıştım ve hala da seslendirmeye dair çalışmalar, alıştırmalar ve egzersizler yapmaktayım. Çünkü seslendirmeye dair yaptığım her şey büyük keyif alarak yaptığım şeylerdir. Onun için bu yazımda seslendirmeye ve seslendirme sektörüne dair bazı hoşuma gitmeyen ve benim gibi seslendirme yapan arkadaşlarımla konuştuğumda onların da şikayetçi olduğu bazı konuları anlatmaya çalışacağım. Öncelikle televizyon kanallarındaki reklam filmlerini izlediğiniz de bu reklam filmlerini seslendiren seslere dikkat ettiğinizde hep aynı kişiler ve sesler olduklarını anlayabilirsiniz.

15 veya 20 ye yakın ses sürekli reklam seslendirme pastasının çok büyük dilimlerini almaktadırlar. Bu durum aslında onlar açısından çok iyi olsa da seslendirme mesleğini icra eden diğer seslendirmenler tarafından pek hoş karşılanmayan bir durumdur. Aslında seslendirmede ünlü ve tanınmış sesler hegemonyası son 1-2 yıldır kırılsa da hala hakimiyetini sürdürmektedir. Seslendirme ajansı ama yinede yeni markalar, firmalar ve kobiler çok büyük bütçelere reklamlarını seslendiren bu seslendirme sanatçılarının dışında farklı seslendirmenler ile çalışmaya başlamışlardır. Bu gelişme özellikle seslendirme yapmak isteyen ve seslendirme mesleğine merak salanlar için umut veren bir gelişmedir. Umarım seslendirme mesleğinde ünlü ve tanınmış seslerin egemenliği giderek kırılır ve Seslendirme ajansı mesleğinden diğer seslendirmenler de kazançlarını sağlayabilirler. Yine seslendirme sektörüne dair diğer bir sorun, bazı ajansların çok komik ve düşük rakamlara işler yapmalarıdır.

Hatta kelimesini 1 liraya okuyan seslendirme ajansları ve seslendirmenler! vardır. Bu da seslendirmenin kalitesini ciddi anlamda düşürmekte ve ortaya çok kötü denebilecek işler çıkmaktadır. Ve bu durum seslendirmede fabrikasyon işlerin ortaya çıkmasına ve seslendirme sektörünün giderek ayaklara düşmesine sebebiyet vermektedir. Biz SesMax olarak ne uçuk kaçık astronomik rakamlara ne de komik denebilecek çok düşük bütçelere bu işi yapan ajanslara rağmen, orta yolu bulmaya ve hem firmaların ve markaların memnuniyetini kazanmaya hem de bu anlamda seslendirme yapan seslendirmenlerin kazançlarını sağlamalarına aracı olan bir Ajans anlayışıyla çalışıyoruz. Sonuçta her konuda olduğu gibi seslendirmede de orta yol mantığı her zaman için sağlıklı bir mantıktır. Seslendirmeye dair bir diğer şikayet edilen ve beğenilmeyen durumlardan birisi de seslendirme kursu veren kurumların, bu anlamda seslendirme adaylarına iş verme, onlara iş kapıları açma olanağı anlamında çok da bir şey yapmamalıdır. Sonuçta 3000-3500 tl gibi ciddi rakamlara verilen seslendirme eğitimleri kursiyerlerin çok da rahat bulabilecekleri ücretler değildir.

Bu anlamda seslendirme eğitimi veren bu kurumların kendi bünyelerinde kurdukları  cast ajansları çok da iyi bir çare olmamaktadır. Aslında yapılması gereken seslendirmeye ve seslendirme sektörüne dair kursiyerlere bu alanda iş bulabilmeleri ve seslendirme yapabilmelerinin uzun yıllar alabileceğini eğitime başladıkları ilk günlerde söylemeleri olacaktır. Zira seslendirmeye merak salan ve seslendirme yapmak isteyen kursiyerler bu eğitimden hemen sonra ciddi paralar kazanacaklarını düşünmektedirler. Aslında işler hiç de öyle değildir. Ben seslendirmeye başladığım 2004 yılından bu yana daha yeni yeni 2010 yılından sonra profesyonel anlamda ajanslarla iş görüşmeleri ve çalışmaları yapmaktayım. Ve son 3-5 yıldır para kazanmaktayım. Bu anlamda seslendirmeye başladığım ilk yıllardan çok sonraları, seslendirme mesleğinden kazanç sağlamaya ve işler yapmaya başladım.

Seslendirme ajansı işte bu gerçekliği ve sektörün bu durumunu, bu kurumlarda eğitim veren ustaların da çok açık bir şekilde seslendirme eğitimi alan adaylara ve kursiyerlere anlatmaları hakkaniyetli bir durum olacaktır. Biz Ses Max olarak seslendirme eğitimlerini tamamlayan ve seslendirme mesleğini icra etmek isteyen seslendirmenlere Ajansımızı her zaman açmaktayız ve onları firmalara, kurumlara ve şirketlere iyi bir şekilde sunmaktayız. Sonuçta seslendirme mesleğini icra edenlerin hayallerinden biri de büyük bir firmanın veya köklü bir şirketin kurumsal sesi olmaktır. Seslendirme ajansı ben de seslendirme mesleğini yapmaya başladığım 2004'ten bu yana hep bu hayali gerçekleştirmek adına kendimi geliştirmeye ve çalışmaya devam ediyorum. Umarım sizlerde seslendirme mesleğin de istediğiniz yerlere gelir, bir markanın, firmanın veya bir şirketin kurumsal sesi olur ve bu anlamda seslendirme mesleğini uzun yıllar icra ederseniz. Seslendirmeyi severseniz seslendirmeye dair hayalleriniz zamanla gerçekleşir ve bu manada sabırlı olursanız, azimli olursanız ve kendinizi seslendirme noktasın da sürekli geliştirerek, eğitici çalışmaların içerisine girerseniz çokta uzun olmayan bir zaman sonra iyi yerlere gelirsiniz...

seslendirme reklam dublaj kitap oku radyo ses jingle prodüksiyon jingle yapım yangın alarm sistemleri dublaj yapma cıngıl seslendirme ajansı seslendirme sanatçıları türkçe seslendirme firma tanıtım filmi film dublaj ses sanatçıları metin seslendirme belgesel seslendirme sanatçıları tanıtım filmi çekimi hizmetlerimiz ve çeşitli makale lerimiz.


Seslendirme ajansı İstanbul, Seslendirme ajansı Fiyatları  ,Seslendirme ajansı Ücretleri ,Seslendirme ajansı Seslendirme ajansı masrafları , Seslendirme ajansı bedeli,Seslendirme ajansı adresi  ,Seslendirme ajansı telefon numarası gibi çeşitli ediketleri sizlere bu yazımızda sunduk.