alt etiket
Soru sor Silinen fotoğrafları kurtarma
PAPATJA AJANS SESMAX
Tıkla Soru Sor ; 24 saat içinde cevap ; Reklamlar ile sesini duyur markanı tanıtıt reklamını ünlü kişiler seslendirsin en iyi en seçkin seslerin farkını müşterilerinize duyurun Ajans Sesmaz farkı ile farkı yakalayın.

Reklam seslendirmesinin incelikleri

 Reklam seslendirmesi seslendirme nin diğer alanlarına göre çok zor bir kategoridir. Reklam seslendirirken dikkat edilmesi gereken en önemli husus reklamın oyunu diğer bir ifadeyle reklam okurken ki melodidir. Bu anlamda iyi bir reklam seslendirmesi performansı ortaya çıkarmak istiyorsanız reklam seslendirmesinin melodisine ve oyununa çok dikkat etmelisiniz. Seslendirmenin diğer alanlarına nazaran örneğin tanıtım filmi seslendirmesi, belgesel seslendirmesi, animasyon seslendirilmesi ve benzeri reklam seslendirmesine nazaran, reklam seslendirmesi en zorudur. Çünkü iyi bir reklam seslendirmesi nde önemli olan şey reklamın oyununu yakalayabilmektir. Sonuçta reklam filmin de yer alan ürünün, hizmetin ve eserin müşteriye ulaşması noktasında, iyi seslendirilmiş bir reklam filmi çok önemli rol oynar.

Özellikle ülkemizde reklam seslendirmesi noktasında öne çıkan seslendirme sanatçıları vardır. Bunlar iyi bir reklam seslendirmesi nasıl gerçekleştirilirin örneğidir. Örneğin Itri koşar, Alper Develioğlu ve Hakan gerçek gibi seslendirme sanatçıları iyi bir reklam seslendirmesinin nasıl yapılacağına dair birçok ipucu verirler. Özellikle Itri Koşar reklam seslendirmesi oyunu ve yorumuyla bu alanda başı çeker. Reklam seslendirmesinin incelikleri  , Reklam seslendirme ücretleri seslendirme nin diğer kategorilerine oranla daha yüksektir. Ulusal kanallarda dönen reklamların seslendirme ücretleri 500 ila 10 bin TL arasında değişmektedir. Özellikle yukarıda ismini andığım seslendirme sanatçıları bazen bir kelimeye dahi 4000, 5000 lira kadar ücret alabilmektedirler. Bu anlamda büyük firmaların örneğin bankaların, sigorta şirketlerinin ve GSM şirketlerinin reklamlarını seslendiren daha ünlü ve tanınmış seslendirme sanatçıları çok yüksek rakamlar alabilmektedirler.

Reklamın her kategorisi değerli ve önemli olduğu için, reklamın seslendirmesi de ciddi bütçelere ulaşabilmektedir. Bu anlamda ulusal kanallarda yayınlanan bir reklam filminde oynayan oyuncular, o reklam filmini çeken yönetmenler, reklam filmini yayınlayan kanallar ve o reklam filmini seslendiren seslendirme sanatçıları yüksek ücretler kazanabilmektedirler. Reklamlar insanlara ulaşmanın en hızlı, en kestirme ve en geniş yoludur. Bu anlamda birçok seslendirme sanatçısı son yıllarda dublajın da yanında reklam seslendirmesi yapmaktadırlar. Reklam seslendirmesini iyi yapmak istiyorsanız ulusal kanallardaki reklamları çok sık dinlemeli, özellikle reklam seslendirmesinde ki melodiye ve oyuna çok dikkat etmelisiniz. Sonrasında bol bol reklam metinleri ile pratik, okuyuş ve çalışmalar yaparak reklam seslendirmesin de gerekli olan oyunu ve melodiyi yakalayabilirsiniz.

Reklam seslendirmesinin incelikleri Seslendirmeye yeni başlayan arkadaşlar reklam seslendirmesi nin kolay olduğunu düşünmektedirler. ''Sadece iki satırlık metin okuyorsunuz bunun neresi zor'' diye söylemektedirler. Halbuki reklam seslendirmesinin içinde ki oyun ve melodi hakikaten uzun çalışmalar sonrasında kazanılabilen bir özelliktir. Her reklamın metninin okuyuşu ve oyunu aslında içerisinde gizlidir. Örneğin bir çikolata reklamı ile bir bebek bezi reklamı aynı melodi ve oyunla seslendirilmez.Bir mobilya markasının reklamı ile herhangi bir müzik konserini haber veren duyuru tarzında bir reklam aynı ton, oyun ve melodi ile seslendirmez. Bunlar genel olarak reklam seslendirmesi olarak adlandırılır ama her biri içerisinde farklı oyun ve melodi barındırır. Bu anlamda reklam seslendirmelerini bol bol dinlemeli ve bu kategoriler arasındaki oyun ve melodiyi çok iyi bir şekilde gözlemlemelisiniz.

Seslendirme yapmak isteyen arkadaşlara ve özellikle reklam seslendirmesi noktasında kendilerini geliştirmek isteyenlere bol bol reklam dinlemelerini, ustaların seslendirme ajanslarının internet sitelerinde yer alan demolarını çok dikkatli bir şekilde dinlemelerini tavsiye ederim. Reklam metinleri ile veya kendilerinin yazacakları reklam metinleri ile bol bol pratik, alıştırma ve çalışmalar yapmalarını öneririm. Zamanla reklam seslendirmelerin de istenilen oyun ve okuyuşu yakalayacaksınız. Bu anlamda kendinizi de, kayıtlar alarak kendi sesinizi ve oyununuzu dinleyebilme ve deneyimleme şansına erişecek siniz. Reklam seslendirmesinin incelikleri  Eğer sabreder, çalışır, araştırır ve bol bol pratik yaparsanız sizde iyi bir reklam seslendirme sanatçısı olabilirsiniz...


Reklam seslendirmesinin incelikleri , Reklam seslendirmesinin ücretleri, Reklam seslendirmesinin fiyatları, Reklam seslendirmesinin fiyatı, Reklam seslendirmesinin ücreti, reklam seslendirme hakkında aradığınız herşey burada.