alt etiket
Soru sor Silinen fotoğrafları kurtarma
PAPATJA AJANS SESMAX
Tıkla Soru Sor ; 24 saat içinde cevap ; Reklamlar ile sesini duyur markanı tanıtıt reklamını ünlü kişiler seslendirsin en iyi en seçkin seslerin farkını müşterilerinize duyurun Ajans Sesmaz farkı ile farkı yakalayın.

Reklam

 Aslında daha ne kadar daha anlatmalıyız ki reklamların öneminin, kıymetinin ve hedefi yakalamada en keskin yol olduğunun gerçekliğini. Reklamlar çok büyük bir dünyadır. Özellikle son 15-20 yıldır reklama dair söylenen bir laf vardır; reklam ve reklama yapılan yatırım bir firmanın ve bir markanın büyümesiyle veya küçülüp yok olmasıyla çok doğru orantılıdır. Bu anlamda reklam üzerine reklamcılık üzerine sayısız tez yazılmış ve çalışmalar yapılmıştır. Reklamın önemi, kıymeti ve müşteriye ulaşma da en keskin yol olması üzerine yazılan bu tezler, büyük şirketlerin ve köklü firmaların bu işe ne kadar önem verdiklerinin ispatıdır da aslında. Son 20 yıldır ama özellikle son 8- 10 yıldır dijitalleşmenin ve görselleşmenin önemini giderek artırması ve bu alana yatırım yapan büyük şirketlerin ve firmaların tanınırlık ve etkinliklerinin artması bu anlamda sektöre yeni yeni giren kobilerin ve ufak çaplı firmalarında bu alanı görmelerine ve reklamın öneminin farkına varmalarına sebep oldu.

Birçok alanda firmalar ve şirketler fizibilite çalışması  yapıyorlar ve reklama ayırdıkları bütçeler her geçen gün giderek artıyor. Hatta bu anlamda reklamlarında hiçbir masraftan kaçınmayıp, ünlü oyuncuları ve sanatçıları bu reklam filmlerinde oynatmak için tercih ediyorlar. Milyon dolarlara çekilen bu reklamlar firmaların ve köklü şirketlerin iş ve müşteri potansiyelini daha da yukarılara çıkarıyor. Bu ve bunun gibi nedenlerle büyük şirketlerin ve firmaların daha da büyümesine iş hacimlerinin ve müşteri potansiyellerinin artmasına reklamların sebep olduğunu söyleyebiliriz. Reklamlar belki kısa vadede hemen getirisi olmayan tanıtım etkinliği olarak kabul edilse de orta ve uzun vade de geri dönüşümü açısından ne kadar doğru bir tercih oldu ortadadır. Reklam günümüzün en somut gerçeğidir. Reklama yatırım yapmayan firmalar ve şirketler bu anlamda ne kadar yanlış yaptıklarının zamanla farkına varırlar. Reklamın her kategorisi çok değerli, kıymetli ve pahalıdır. Örneğin reklam filmlerinde oynayan ünlü oyuncular ve sanatçılar çok yüksek rakamlara bu reklam filmlerinde oynamaktadırlar.

Ama büyük şirketler ve firmalar bu anlamda hiçbir masraftan kaçınmamaktadırlar. Çünkü iyi tasarlanmış, iyi organize edilmiş ve iyi bir stratejiyle hedefe yönelik gerçekleştirilen reklamlar, bu reklamlara ayrılan bütçelerin kat kat fazlasını o şirketlere ve firmalara geri getirmektedir. Reklamlar artık sadece şirketlerin ve büyük firmaların tercih ettikleri bir alan değildir. Son yıllarda kişisel anlamda kendilerini büyük kitlelere tanıtmak isteyen oyuncuların, sanatçıların, fenomen olmaya çalışanların ve büyük halk kitlelerine kendini ispat etmek isteyenlerin de yöneldiği bir alandır. Birçok alanın ve sektörün önemi ve kıymeti zaman zaman azalırken, reklamların önemi ve kıymeti, reklamın ilk ortaya çıkışından günümüze hala ciddi oranda devam etmektedir. Çünkü reklamlar büyük kitlelere ulaşmanın en etkili hızlı ve kaliteli yoludur.

Reklam Özellikle televizyon kanalları bu reklamlarla dönmekte ve kanalı ayakta tutmaktadırlar. Reklam herkes için büyük bir kazanç kapısıdır da. Reklamı yapılan bir firma veya bir şirket, reklamı çeken Ajans, reklamı çeken yönetmen, reklamda oynayan oyuncular ve sanatçılar, reklamı seslendiren seslendirme sanatçıları, reklamın montajını yapan ajanslar ve daha niceleri reklamlardan ciddi oranda kazanç sağlamaktadırlar. Bu anlamda reklamlar medyayı, basın ve televizyon kanallarını, radyoları ve daha sayamadığım birçok alanı maddi anlamda getirisi bakımından domine etmektedir. Reklamlar çeşitli mecralarda yayınlanmaktadırlar. Televizyon kanallarından radyolara, internet ortamından gazetelere, dergilerden panolara kadar hayatın her alanında reklamları görmekte, reklamlarla karşılaşmaktayız. Aslında tamamen reklam çağında yaşadığımızı söylersek hiç de abartmış olmayız.

Sosyal medyanın bu kadar hayatımızın içinde ve parmaklarımızın ucunda olması, reklamların önemini katbekat arttırmaktadır. Sadece reklamla ünlü olan ve popülerliği birkaç ay içerisinde milyonlara ulaşan reklam fenomenleri dahi vardır. Sadece bu nedenlerden dolayı bile reklamlar her kesimin iştahını kabartmaktadır. Reklama yapılan yatırım kısa vadede pek bir kıpırdama yaratmasa da, orta uzun ve daha da uzun vadede çok büyük oranda firmaların hedeflerinin de ötesine geçip ciddi  kazançlar sunmaktadır. Son söz olarak reklamlar öneminden ve kıymetinden hiçbir şey kaybetmeyerek, son sürat her mecrada her şekilde yer alıp, bu manada her kesime kazandırmaktadır...


Reklam seslendirme, Reklam seslendirme fiyatları , Reklam tanıtım seslendirme , Reklam verme, Reklam ajansı , Reklam filmi seslendirmesi , Reklam gibi bazı konularda bilgi almak için bizimle iletişime geçiniz.