alt etiket
Soru sor Silinen fotoğrafları kurtarma
PAPATJA AJANS SESMAX
Tıkla Soru Sor ; 24 saat içinde cevap ; Reklamlar ile sesini duyur markanı tanıtıt reklamını ünlü kişiler seslendirsin en iyi en seçkin seslerin farkını müşterilerinize duyurun Ajans Sesmaz farkı ile farkı yakalayın.

Radyo reklamı seslendirmesi

Radyo reklamı seslendirmesi Radyo reklamları seslendirmenin önemli kategorilerinden biridir. Özellikle radyo içi çalışanların seslendirdiği radyo reklamları çok büyük bir alanı kapsamaz. Radyo reklamları radyoların çalışanları ve programcıları tarafından da sıklıkla seslendirilir. Özellikle büyük firmalar ve markalar radyolara reklam vereceklerse eğer o zaman ünlü bir seslendirme sanatçısı ile çalışabilirler. Ama dediğim gibi radyo reklamları daha çok radyo içi çalışanlar ve radyo programcıları tarafından seslendirilir. Radyo reklamları büyük miktarlarda paralara ve ücretlere seslendirilmez.

Çünkü sonuçta radyoların ulaşabileceği insan sayısı kısıtlıdır. Bunun için radyo reklamı seslendirme bütçeleri seslendirme nin diğer kategorilerine nazaran düşüktür. Ama özellikle firmalar, markalar ve kurumlar müşterilerine radyolar vasıtasıyla ulaşıyorlarsa bu anlamda radyo reklamlarını tanınmış ünlü bir sese seslendirtirler. Radyo reklamı seslendirmesi Bu durumda da ünlü seslendirme sanatçısının alacağı ücret çok ciddi meblağlara ulaşmaz. Firmaların, kurumların ve markaların insanlara ulaşabileceği mecralar bellidir. Markaların ve firmaların insanlara ulaşabileceği mecralar arasında radyolar ilk sıralarda yer almaz. Öncelikle televizyonun ve sosyal medyanın kullanıldığı, radyoların ise bu mecralardan sonra geldiği bilinir. Çünkü radyoculuk ve radyolar eski popülerliglerini kaybetmiş durumdadırlar. Bu anlamda Radyo reklamı seslendirmesi seslendirme sanatçıları tarafından çok matah bir şey olarak görülmez.

Radyo reklamı seslendirmesi  Yine de bazı markalar ve firmalar özellikle radyoların en çok dinlendiği saat dilimi olan akşam saatlerinde, insanların iş çıkışı eve giderken arabalarında radyo haberlerini dinlediklerini bildikleri için bu saat diliminde radyolar da reklamlarını yayınlatırlar. İşte bu saat diliminde radyo reklam ücretleri diğer saat dilimlerine nazaran fazladır. Radyo reklamı seslendirirken dikkat edilmesi gereken hususlar noktasında şunları söyleyebilirim. Radyo reklamı seslendirirken herhangi bir kanalda yayınlanan reklamlar gibi meseleye bakmalı, aynı vurgu tonlama ve okuyuşu gerçekleştirmeliyiz. Sonuçta radyoda herhangi bir görsellik yoktur. Sadece reklamının müziği ve sesimiz vardır. Ve yine herhangi bir kanalda yayınlanan reklamı seslendirirken dikkat ettiğimiz vurgu, tonlama ve oyuna radyo reklamını seslendirirken de dikkat etmeliyiz. Sonuçta radyolarda reklamlar için bir mecradır. Ama diğer mecralara nazaran insanlara ulaşma noktasında televizyonun ve sosyal medyanın gerisinden gelir. Ben de özellikle seslendirmeye ilk başladığım yıllarda radyo reklamı seslendirdim ve bu mesleği radyocu bir arkadaşımın yanında öğrendim. Özel bir radyoda tonmaister olarak çalışan arkadaşımın yanına her gittiğimde arkadaşımla beraber, haber seslendiren radyo reklamı seslendiren programcı abilerimi gözlemledim. İlk başlarda ara reklamları ve ufak ufak haberleri seslendirdikten sonra seslendirme mesleğine başlamış oldum.

Radyo reklamı seslendirmesi daha çok radyoların stüdyolarında yapılır. Radyo reklamı seslendirmesi  Bazı durumlarda seslendirme ajanslarının stüdyosun da yapıldığı gibi, sıklıkla radyonun stüdyosun da gerçekleştirilen radyo seslendirmesi, seslendirmeye yeni başlayan arkadaşlar için bilgilendirici ve öğretici olabilir. Özellikle Radyo reklamlarını dinleyerek de seslendirme kulağınızı geliştirebilirsiniz. Radyoculuk eski popülerliğini koruyamasa da reklam verenler için önemli mecralar arasında yer alır. Özellikle bazı markalar ürünlerini ve hizmetlerini radyolar aracılığıyla insanlara ulaştırır. Ama yine dediğim gibi televizyonun ve sosyal medyanın bu kadar sıklıkla hayatımızda yer aldığı şu dönemlerde radyolar bu iki mecradan sonra gelir. Televizyonda ve sosyal medyada yer alan herhangi bir reklamdan farkı sadece görüntünün olmamasıdır. Radyo reklamlarını seslendirirken, televizyonda ve sosyal medyada yer alan reklamları seslendirir gibi her şeye dikkat etmeniz gerekir. Seslendirme mesleğine yeni başlayan veya başlayacak olan arkadaşlarıma radyo reklamlarını dinleyerek kendilerini geliştirmelerini ve bu anlamda bilgi, birikim ve donanımlarını arttırmalarını ama özellikle radyolarda dönen bazı seslendirme sanatçılarının reklamlarını pür dikkat dinlemelerini tavsiye ederim...


Radyo reklamı seslendirmesi  İstanbul Radio seslendirmesi, Seslendirme evi İstanbul Sesiniz biz olalalım  radyolardaki seslerinizi biz seçelim sizin için en iyi seslendirme ajansı İstanbul da hizmet veriyor.