alt etiket
Soru sor Silinen fotoğrafları kurtarma
PAPATJA AJANS SESMAX
Tıkla Soru Sor ; 24 saat içinde cevap ; Reklamlar ile sesini duyur markanı tanıtıt reklamını ünlü kişiler seslendirsin en iyi en seçkin seslerin farkını müşterilerinize duyurun Ajans Sesmaz farkı ile farkı yakalayın.

Kitap seslendirmeleri

 Kitap seslendirmeleri son 5 yıldır revaçta olan ve bu anlamda seslendirme ajanslarının sık yaptıkları bir seslendirme kategorisidir. Kitap seslendirmeleri, seslendirme alanında önemli bir yer tutmaz ama özellikle son yıllarda kitap seslendirmeleri ciddi anlamda gündeme alınmış ve bu alanda seslendirme ajansları kitap seslendirmeleri noktasında işler almaya başlamışlardır. Aslında kitap seslendirmeleri günümüz toplumunun resmidir. Çünkü insanlar çok hızlı bir koşuşturmanın ve telaşın içinde oldukları için kitapları açıp okumaktan ziyade bu kitapların hepsinin yer aldığı seslendirilmiş kitapları dinlerler. Otobüste giderken, vapurda, minibüste veya herhangi bir yerde kitabı açıp okumaktan ziyade o kitabın seslendirilmiş biçimini MP3 dosya halinde dinlemeyi tercih ederler.

Kitap seslendirmeleri aslında zor bir alandır. Çünkü kitaplar en az 200-300 sayfadan oluşmaktadırlar ve haliyle kitap seslendirmesi de ciddi bir vakit almaktadır. Normalde herhangi bir reklamın veya tanıtım filminin seslendirmesi yarım saat veya en fazla 1 saat içerisinde biterken, kitap seslendirmeleri bazen 3-5 günü alabilir. Kitap seslendirmelerin de dikkat edilmesi gereken hususlardan birkaç tanesi; samimi seslerin bu anlamda tercih edilmesidir. Özellikle 200-300 sayfalık bir kitabı insanlar dinlerken kulağa hoş gelen, kulağı tırmalamayan sesler tercih edilmelidir. Sonuçta kitap seslendirmesi çok uzun soluklu bir seslendirme kategorisidir. Bu anlamda kitap seslendirmesin de öne çıkan seslendirme sanatçıları vardır. Kitap seslendirmesin de dikkat edilmesi gereken bir diğer husus, kitabı seslendirirken çok da fazla tiyatral oyuna girmemektir.

 Kitap seslendirme Sonuçta masal anlatır gibi kitap seslendirilmez Çünkü herhangi bir reklam filmini seslendirirken reklamın oyununu yakalamak önemlidir ve yine bir tanıtım filmini seslendirirken çok tiyatral  bir hava iyi olmaz ve iyi bir seslendirme performansı ortaya çıkartmaz. Aynı şekilde kitap seslendirirken de ses tonunun çok tiyatral olmamasına dikkat edilmelidir. İyi bir kitap seslendirmesi performansı ortaya çıkarmak istiyorsanız, gayet akıcı ve konuşmayı sıkmayan bir okuyuş gerçekleştirmelisiniz. Sonuçta 200- 300 sayfalık bir kitabı insanlar sizin sesinizden dinleyecek ve bu anlamda onları sıkmadan, kulağı tırmalamadan kitabı dinlemelerini sağlayacaksınız. Kitap seslendirmeleri son yıllarda artan ilgi ile karşılaşmaktadır. Bu anlamda kitap seslendirmelerinin ücretleri seslendirme sanatçılarının kaşe fiyatlarına göre değişmektedir. Normalde ulusal bir kanalda yayınlanan reklam filminin seslendirmesi 500 ila 10 bin TL arasında değişirken, kitap seslendirmelerin de farklı kaşeler uygulanabilmektedir. Çünkü eğer 200- 300 sayfalık bir kitabı sayfa başına değerlendirirsiniz ortaya çok ciddi rakamlar çıkabilmektedir.

 Kitap seslendirme Onun için kitap seslendirmelerin de seslendirme ücretleri o kitabın ait olduğu yayınevinin yöneticileri ve seslendirme sanatçısının kaşe politikasına göre değişebilmektedir. Bu anlamda seslendirme yapmak isteyen ve seslendirmeye merak salan arkadaşlara kendilerini seslendirme mesleğinde geliştirmeleri için kitap seslendirmelerini zaman zaman dinlemelerini tavsiye ederim. Sonuçta seslendirmenin her kategorisinde kendinizi geliştirmek istiyorsanız o kategoride öne çıkan işleri ve seslendirme sanatçılarını takip etmelisiniz. Örneğin kitap seslendirmelerin de benim de sıklıkla dinlediğim seslerden bir tanesi usta seslendirme sanatçısı Mehmet Atay dır. Bu anlamda birçok kitabı seslendirmiş ve bazı kitap seslendirme performanslarını hala takip etmekteyim. Son olarak kitap seslendirmeleri, kendinizi seslendirme de geliştirmek adına işe yarayabilir. Bu anlamda iyi, güzel ve kaliteli seslendirilmiş kitapları takip edebilir ve seslendirme sanatçılarının kitap seslendirme lerin de nasıl performanslar ortaya koyduklarını gözlemleyebilirsiniz....


Kitap seslendirmeleri ücretleri, Kitap seslendirmeleri fiyatları, Kitap seslendirmeleri fiyatı, Kitap seslendirmeleri ücreti, Kitap seslendirmeleri ajansı , Kitap seslendirmeleri ajansı İstanbul şubesi bu yazılı olanlar çeşitli anahtar kelimedir okuyucu için hazırlanmamaştır.