alt etiket
Soru sor Silinen fotoğrafları kurtarma
PAPATJA AJANS SESMAX
Tıkla Soru Sor ; 24 saat içinde cevap ; Reklamlar ile sesini duyur markanı tanıtıt reklamını ünlü kişiler seslendirsin en iyi en seçkin seslerin farkını müşterilerinize duyurun Ajans Sesmaz farkı ile farkı yakalayın.

Güzel ve etkileyici konuşmak

 günümüz dünyasında hiç olmadığı kadar önemlidir. Özellikle iletişimin bu kadar hızlı ve etkin olduğu televizyon ve medya dünyasında, bu dediğim daha da anlaşılır bir durumdur. Konuşmak sanat mıdır yoksa değil midir tartışması bir köşede dursun ama etkileyici, anlaşılır ve güzel konuşmak, günümüzde her meslek grubundan insanın profesyonel anlamda mesleğine başlamadan önce eğitimini aldığı alanların başında gelir. Zira güzel ve etkileyici konuşmak aslında iletişim sektörünün dışında normal hayatta da insanlarla doğru bir düzlemde iletişim kurmak istiyorsak gerçekten üzerinde durmamız gereken bir konudur. Güzel ve etkileyici konuşmak üzerine onlarca kitap yazılmıştır ve halen de yazılmaya devam etmektedir. Bu anlamda güzel ve etkileyici konuşmak üzerine kurslar, atölyeler ve workshoplar düzenlenmektedir.

Profesyonel oyuncuların ve profesyonel seslendirme sanatçılarının alanı gibi gözüken güzel ve etkileyici konuşma, aslında son yıllarda diğer meslek gruplarının da önemini kavradığı, sözgelimi; doktorların, avukatların, hakimlerin ve iletişimin göbeğin de bulunan insanların bu alanda ciddiyetle üzerin de durduğu bir konudur. Hayatta en çok yakındığımız konuların başında kendimizi ve derdimizi muhatabımıza tam olarak ifade edemediğimiz ve bizlere gereken önemin verilmediği gelir. Aslında güzel ve etkileyici bir konuşmaya sahip olursak söz konusu sorunun büyük bir kısmını giderebiliriz.

Tabii ki de hiçbir insan tam olarak kendisini karşısındakine anlatamaz ve ifade edemez. Ve herkesin iç dünyası ve iç yaşayışı belki bazen kendisinin bile bilemeyeceği karmaşıklıklarla doludur. Ama eğer güzel, etkileyici ve anlaşılır konuşmayı dert edinir ve bu anlamda kendinizi geliştirirsiniz, ailenize, iş arkadaşlarınıza, çevrenize ve en genel anlamıyla muhatabınıza kendinizi anlatma ve ifade etme noktasında yolun büyük bir kısmını kat etmiş olursunuz. Güzel ve etkileyici konuşmak üzerine son yıllarda öne çıkan kurumlar ve atölyeler bulunmaktadır. Ama buralara katıldıktan sonra da kendinizi güzel ve etkileyici konuşmak noktasında sürekli geliştirmeli ve bu anlamda sürekli üzerine katarak devam etmelisiniz. Güzel ve etkileyici konuşmak, herhangi bir kursa gidip birkaç ay eğitim almakla tamamlanacak bir durum değildir.

Aslında buralarda sadece güzel ve etkileyici konuşmanın temel kurallarını öğrenir, en çok yaptığımız hataları ve konuşma kusurlarını düzeltirsiniz. Ama yaşamınızın tüm evreleri boyunca bu anlamda güzel ve etkileyici konuşmayı dert edinmezseniz bu kurslarda kazandığınız birtakım özellikler kaybolabilir. Onun için güzel ve etkileyici konuşma noktasında sürekli araştırmalar içerisinde olmalı, konuşmaya dair, dil'e dair ve Türkçemize giren yabancı kelimelerin dilimizdeki telaffuzları noktasında hep araştırma, öğrenme ve uygulama içerisinde olmalısınız. Böylelikle güzel ve etkileyici konuşmanın birçok yerde karşılaştığınız bir takım sıkıntıları aşma noktasında, gerçekten işe yaradığını bizzat deneyimleyerek göreceksiniz.

Ben 10 yıl önce aldığım güzel ve etkileyici konuşma derslerinden sonra, bugün hala bunun üzerine yeni yeni araştırmaları yeni yeni kuralları takip etmekte ve bu anlamda telaffuz noktasında hala daha çalışmalar yapmaktayım. Aslında bu severek yaptığım ve çok keyif aldığım bir aktivitedir. Sonuçta seslendirme mesleğini icra ettiğim için, mesleğim ile alakalı olarak da bana ciddi katkıları olan bir durumdur. Eğer sizde, illa seslendirme mesleğini icra etmek için değil, hayatın birçok alanın da gerçekten hayat kurtaran bir durum olduğu için, güzel ve etkileyici konuşma noktasında sürekli yeni gelişmeleri takip eder ve bunları telaffuz noktasında uygularsanız bu durum sizin büyük oranda işinize yarayacaktır. Unutmayın güzel ve etkileyici konuşmak sanat olmasa bile, size her zaman yararı olan çok keyifli bir aktivitedir.

Seslendirme de güzel ve etkileyici konuşmak ,Dublaj yaparken güzel ve etkileyici konuşmak , Reklam yaparken güzel ve etkileyici konuşmak , Tanıtım yaparken güzel ve etkileyici konuşmak , güzel ve etkileyici konuşmak , Tanıtım filmi çekerken güzel ve etkileyici konuşmak gibi etiketler.


Seslendirme de güzel ve etkileyici konuşmak ,Dublaj yaparken güzel ve etkileyici konuşmak , Reklam yaparken güzel ve etkileyici konuşmak , Tanıtım yaparken güzel ve etkileyici konuşmak , güzel ve etkileyici konuşmak , Tanıtım filmi çekerken güzel ve başlıklar konuşmak gibi etiketler.